KEVILI Põllujalutus Pildis 3. osa

oder võrsub MediumTalioder võrsub, kevad 2022.a.Vaata KEVILI Põllujalutus Pildis 3. osa siit (LINK).

Sisu:

1. Pealtväetamine lämmastik, lämmastik-väävelväetistega.
2. Mikroelementidega väetamine.

3. Vaatame kasvufaaside määramist, mis on väga oluline taimekaitsetöödel.

4. Kontrollida haigustesse nakatumist. Leiab põlde, kus on jahukastet. Esimese-teise kõrresõlme faasis pannakse alus efektiivseks haigustõrjeks. Lisaks on sellises kasvufaasis oluline kasvureguleerimine, et tagada taimede seisukindlus. Kasvu reguleerimisest oli juttu siin: KEVILI põllujalutus, nädal 19

kõdra kärsakad suurend MediumKõdra-peitkärsakad talirapsi õienuppudel, 2022.a.5. Talirapsis kahjurite seire. Kontrollige ka leheroodusid ja lõigake taimede varsi pooleks. Lisan juurde ka faili kahjurite tõrjekriteeriumitest. Hiilamardikatest ja kõdra-peitkärsakatest ning nende tõrjest saab lugeda siit: KEVILI põllujalutus, nädal 20, varem varre-peitkärsakast siin: KEVILI põllujalutus, nädal 18. Süsteemsetest insektitsiididest on lubatud varre-peitkärsakat tõrjuda Carnadine Extra-ga, hiilamardikat ja kõdra-peitkärsakat Mospilan 20 SG-ga. Jälgige, et õige tootega sobivaid kahjureid tõrjute.

NB! Väga oluline on insektitsiidide kasutamisel kasutada happelist pritsimislahuse vett! Tihti kasutatakse rapsidel insektitsiide koos booriga, mis muudab vee pH veelgi alulisemaks ning sellega on insektitsiidide toime efektiivsus madalam. Vee pH reguleeritakse ära kõige esimesena ehk siis paaki läheb toode esimesena. Eilne info Latrapsi esindajatelt oli ka, et väga hästi on näha insektitsiidide efektiivsust just happelise veega. Kui vee pH reguleerida ei saa, siis booriga koos ei maksaks pritsida.

Veel tasub ära märkida, et kuni võrsumisfaasi lõpuni saab kasutada herbitsiididest Banvel 4S. Kuna kevad on nii jahe olnud (toode tahab toimimiseks saada +10 kraadi) ja täna on taliviljad kõrsumisfaasi jõudnud, ei saa seda toodet enam kasutada. Kes kasutab talinisul, tritikalel ja rukkil Tombo WG-d, siis seda saab kasutada kuni teise kõrresõlmeni kaasa arvatud.

Tiiu Annuk, Mart Martis ja Meelis Värnik
Põllumeeste ühistu KEVILI
kevili logo