KEVILI Põllujalutus Pildis 7. osa.

Sisu:
1. Taliteraviljade kasvukõrguse ja lamandumise hindamine. Lipulehe kaitse. Varajastel sortidel juba tänaseks tehtud.
2. Suviteraviljade umbrohutõrje.

Vaata KEVILI Põllujalutus Pildis nr 7. siit (LINK)

Filmilõigu filmimise ajal polnud veel leide varajastes otrades jahukastet. Tänaseks on esimesed jahukaste leiud ka olemas. Tasub jälgida eelkõige põlde, kus külviread kinni kasvanud. Vajadusel reageerida, sest jahukaste levikuks on soodsad tingimused. Erinevad varajase odra sordid on erineva jahukastekindlusega. Jahukastet otsida külvides tihedamatest kohtadest.

Varajastele suviteravilja külvidele on kohati herbitsiidid tehtud. Kes pole veel alustanud, siis on selleks õige aeg. Umbrohud on kohati kasvanud juba väga suureks.

Tuletame veel meelde:
• Talinisudes, kellel on kõrreliste tõrje tegemata, siis Axial 50 EC viimane aeg läheneb. Saab kasutada teraviljade kõrsumise lõpuni.
• Tülikatest umbrohtudest: põldkannikest võtavad sulfuroontüüpi herbitsiidid (Calibre 50 SX, Trimmer 500 WG, Biathlon 4D, Sekator OD, jt) Hariliku puju seemnest tärganud taimi võtab hästi Banvel 4S, Tombo WG, Ariane S, Lontrel 600. Kui on suured puju taimed, on parimad tooded Ariane S ja Lontrel 600. Viimasele peab spektri laiendamiseks midagi juurde segama.
• Ohakaid saab tõrjuda efektiivselt toodetega, mis sisaldavad MCPA-d või 2,4-D.
• CL rapsivarisega põldudel (mitte ainult eelmise aasta CL rapsi põldude järgi, vaid ka varasematel) tuleb kasutada herbitsiidi lahenduses samuti MCPA või 2,4-D toimeaineid.
• Kellel on suvirapsid külvatud, siis ristõieliste tõrje Salsaga on vaja ära teha ristõieliste umbrohtude varajases kasvufaasis (idulehed-esimesed väiksed pärislehed). Seda parem on efektiivsus.

Vaata herbitsiidide tõrjespektri tabelit ( LINK ). Eeelkõige tugineb etiketil olevale infole.
Lisainfot küsi julgesti.


Tiiu Annuk, Mart Martis & Meelis Värnik
Põllumeeste ühistu KEVILI
kevili logo