KEVILI ringkäik koduaias

3. osa. Kasvuhoone , vaata siit: (LINK)
4. osa. Maasikad ja vaarikad, vaata siit: (LINK)
5. osa. Lilled, vaata siit: (LINK)

Vaata lisainfot filmide juurde.mg puudus2Magneesiumipuudus kurgil - leherood tumerohelised, leheroodude vaheline osa heledam.K puudusKaaliumipuudus, leheääred muutuvad heledamaks, hiljem kolletuvad ja kuivavad. Lehel näha ka magneesiumipuuduse tunnuseidMaasika-õielõikaja (Anthonomus rub
i) 
Maasika õielõikajaMaasika-õielõikaja valmik on mustjashall 2-3 mm pikkune, pika kärsaga mardikas.maasika õielõikaja kahjustus PhoneMaasika-õielõikaja vastsed arenevad punga sees ja nukkuvad seal
Munevad maasikate õitsemise algul ühekaupa maasika avanemata õiepungadesse. Emane suleb munemisava eritisega ja närib ülaltpoolt punga õievarre pooleldi läbi, nii, et pung jääb rippuma. Munast koorunud vageltõuk toitub närbuva punga sisust. Üks mardikas kahjustab keskmiselt 50 õit. Kahjustus on suurem põuasel kevad-suvel. Noormardikad väljuvad pungadest juuli algul ja siirduvad talvituma. Talvitub noormardikana varisenud lehtede all või mullas või mujal varjatud kohtades.

Vältimine ja tõrje: Taimejäänuste ja prahi korjamine ning hävitamine taimede alt. Reavahede harimine sügisel ja kevadel. Murdunud õiepungad kohe ära korjata ja põletada.

maasika lehemardikas Large 1Maasika lehemardikad roodavad maasikalehti, närivad pungadesse ja õie kroonlehtedesse väikesi mulke. Vastsed toituvad lehtede alumisel küljel. Ülemise epidermi jätavad terveks.lehetäid vaarikal LargeLehetäid vaarikal , imevad taimemahla võrsetest ja lehevartest, mille tagajärjel võrsed kõverduvad ning lehed keerduvad. Levitavad viirushaigusi.

Vaarika pahksääsk Tiiu Annuk LargeVaarika pahksääsk muneb vaarikate õitsemise ajal noortele võrsetele. Koorunud vaglad tungivad kohe võrsesse, kus imevad taimemahla. Umbes kolme nädala pärast hakkab kujunema pahk, mis saavutab lõpliku kuju ja suuruse lehtede varisemise ajaks. Pahast ülespoole jääv võrseosa kuivab ning murdub kergesti.


Tiiu Annuk
Põllumeeste ühistu KEVILI, agronoom
kevili logo