Lääne-Viru Omavalitsuste Liit tunnustab tänavu maakonna kõrgeima autasuga teraviljakasvatajat Olav Kreeni, seda panuse eest maakonna põllumajanduse arengusse.
8cfc13b7 b095 48bf bef0 78c7a73bd951Olav Kreen. Foto: Sven ArbetPõllumees Olav Kreen pälvis Lääne-Viru maakonna kuldse vapimärgi, mis omistatakse inimesele, kes oma silmapaistva töö ja tegevusega maaelu arendamise, kultuuri, spordi, hariduse, sotsiaal- ja tervishoiu, majanduse jm valdkonnas on oluliselt kaasa aidanud Lääne-Virumaa arengule. Samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale.

Rabaveere Farmi juht Olav Kreen tegeleb teravilja- ja rapsikasvatuse ning metsamajandamisega oma kodutalus ja sinna juurde renditud maadel. Ta osaleb aktiivselt erinevate MTÜde tegevuses. Kreen on kuulunud ja kuulub ka praegu Viru-Nigula vallavolikogu koosseisu.

Praktiseeriva põllumehena on Kreen aktiivne ja tuntud maaelu ning põllumajanduse eestkõneleja nii kohalikus kui üleriigilises meedias. Teda on tunnustatud ka Valgetähe 4. klassi teenetemärgiga aktiivse põllumajanduse ühistegevuse korraldamise eest ning ta on Viru-Nigula valla vapimärgi omanik.

Lääne-Viru maakonna vapimärk on maakonna kõrgeim tunnustus aastast 2005.


Autor: Põllumajandus.ee • 23. jaanuar 2024
Allikas: www.pollumajandus.ee