Osaühingus Rannu Seeme oli tänavu talirapsi all 400 hektarit ja teravilja all 800 hektarit. Kahjuks on üle poole rapsist saanud talvekahjustusi, kommenteerib olukorda põllul ettevõtte juht Madis Ajaots.

Rannu Seeme OÜ juht Madis Ajaots ütleb pärast põldude inspekteerimist, et taliviljadest rukis ja nisu talvitus 100% kenasti ja nendega probleemi pole. „Seevastu rapsist on üle poole hukkunud, mida varasematel aastatel sellises mahus pole juhtunud,“ tõdes Rannu Seemne juhatuse liige Madis Ajaots.

„Jaanuar oli meie kandis ilma lumeta. Külm on ebaühtlaselt rapsipõlde kahjustanud, metsa- ja teede äärtes on raps alles, põldude keskelt aga on taimed kahjustunud. Need kohad, kus raps on alles, need me ka jätame kasvama. Kahjustatud kohtadesse plaanime külvata hernest. Eks see keeruline on, peame tehnorajad nii sättima, et oleks aru saada, kus uue külviga on edasi mindud,“ rääkis Ajaots. „Ega selline kombineerimine hea pole, külvikorrad lähevad sassi aga neid peab jälgima,“ lisas ta.

Ajaots hindab seekordset talve karmiks. „Enne pole sellist rapsikahjustust meil olnud, samas on rüps meil 100% alles. Eesti sordid peavad paremini vastu kuna on meie kliimasse aretatud,“ osutas ta.

Allikas: Pollumajandus.ee
14. mai 2024