Külastasime 25-26.oktoobril koos Corteva esindaja Diana Peedeliga ning väikese grupi Põllumeeste ühistu KEVILI liikmetega Taanit. Meie eesmärk oli uurida kuidas Taani põllumeestel on efektiivsust andnud biopreparaadi UtrishaN (Taanis turul BlueN kaubamärgina) kasutamine. Kaasatud olid need põllumehed, kes meil Eestis on samalaadseid katseid teinud, seda põnevam oli vaadata ja kuulata kuidas Taanis läinud on.

Milline elu käib põldudel?


Tänavune soe sügis on soodustanud just eelkõige erinevate putukate arvukust. Pikalt kestnud soojus ja niiskus on soodustanud ka haigustesse nakatumist, lisaks rapsile ja rüpsile on ka taliteraviljadel esimesed taimehaigused lööbinud. Eriti soodne aasta on tänavu ristõielisi kahjustatava ristõieliste nuutri arenguks.

Sügisene umbrohutõrje glüfosaatidega

Tänased temperatuurid on taimekaitsetöödeks sobilikud, samuti saab edukalt teha umbrohutõrjet glüfosaatidega nii kõrrepõldudel, rohumaade uuendamiseks kui mujal. Glüfosaat on mullasisese järelmõjuta herbitsiid ja mõjub roheliste lehtede ja varte kaudu ja levib sealt juurestikku.

Ristõieliste nuuter ning talirapsi- ja rüpsi leheväetamine

Üldiselt on tänu soojusele ja niiskusele täna talirapsid ja -rüpsid heas kasvujõus. Kiire kasvu ajal vajab taim, aga ka rohkesti toiteelemente. Kui märkate tavapärasest erinevat värvimuutust lehtedel, tuleks reageerida esimesel võimalusel.

Taliteraviljade umbrohutõrje võimalused

Taliteravilju on külvatud juba augusti viimasest dekaadist, seega on tõesti viimane aeg üle vaadata, milliseid tooteid sügisel teraviljadel umbrohutõrjeks kasutada ja millele rõhku panna, kas piisab ainult kaheiduleheliste tõrjest või on vajalik kasutada ka kõrrelistele umbrohtudele toimivaid tooteid.

Taliteraviljade külv ja külviaeg ning puhtimine

Augusti lõpp on käes ning september ehk tarkusekuu saabumas, eks meiegi jätkame info jagamisega. Talirapsi külvid peaks olema tänaseks tehtud. Koristused veel käivad. Ei ole sel hooajal ilmataat armu andnud, küll oli vahepeal kuiv nüüd jälle vihmane.  Tagantjärele tõenäoliselt saame öelda, et keskmine aasta, kuigi nii raske hooaeg jääb aastateks meelde. Täna on, aga taliteravilja külvidega juba alustatud, põhiline külviaeg on veel ees ning loodame, et järgmine hooaeg tuleb parem. Kõige tähtsam on, et külv õnnestuks nii õigeaegselt, kui õige külvisenormiga.

Talirapsi kasvureguleerimine ja haiguste tõrje


Viimastel aastatel on talirapsi külve järjest varasemal ajal tegema hakatud. Põhjus on selles, et keeruliste ilmastikutingimustega aastad on näidanud, et kui varem külvata siis raps kasvab talvitumiseks sobivasse kasvufaasi, kui külvid jäävad augusti teise poole ei pruugi taim piisavalt suureks kasvada. Mõjutanud on taimede kasvu ja arengut, nii põud kui ka sügisesed madalad temperatuurid. Täna muidugi on vara öelda, milliseks kujuneb selle aasta sügisperiood.

Subcategories

Page 1 of 4