KEVILI Põllujalutus Pildis nr 2.

Rapsi umbrohutõrje

virn LargeRoomav madar ehk virn

Vaata KEVILI Põllujalutus Pildis nr 2. siit: (LINK)


Teemad:
• Talirapsi umbrohtumuse seire
• Umbrohud, mida kevadel pole mõtet tõrjuda, kuna pole toodetel efektiivsust umbrohtude suuruse tõttu või on umbrohud vähetähtsamad ja jäävad alarindesse (kannikesed, mailased, põld-litterhein, jt).
• Umbrohud, mida tuleks tõrjuda. Mis vähendavad saaki, segavad koristust (nt. kesalill, virn, jt) ja suurendavad prügisust, mida on raske välja sorteerida (nt. virn).
• Eelkõige taliodra järgi külvatud talirapsides varise jälgimine ja vajadusel tõrje olulisus.
• Toodete ohutu kasutamine kultuurile, temperatuuri olulisus.

Kesalill LargeKesalill Galera, Barca 334 SL: kindlasti lisada juurde märgaja (Dassoil või supermärgaja). Kasutamine talirapsil varsumise algusest kuni õienuppude moodustumise faasini, kui pungad on ikka veel lehtedega kaetud (BBCH 30-50) ehk teisisõnu, kui rapsi taimele pealt vaadates õienuppe veel lehtede vahelt ei paista.

Rukkilill LargeRukkilillLontrel 600 SL, Clap: Talirapsi varsumisest kuni esimeste õiepungadeni (BBCH 31-55) ehk teisisõnu kuni kroonlehed pole veel värvunud.

Korvetto: Varsumise algusest kuni õienuppude moodustumise faasini, kui pungad on ikka veel kattelehtedega kaetud (BBCH 30-50) ehk teisisõnu, kui rapsi taimele pealt vaadates õienuppe veel lehtede vahelt ei paista.

Valdavalt on talirapsi põllud puhtad. Teinekord võib probleeme olla vaid liigveekahjustusega kohtades, põllu äärtes. Kellel sügisel herbitsiid tegemata, peab eriti hoolas olema, et see nüüd peagi tehtud saaks. Jälgige temperatuure, sest see on kevadisel umbrohutõrjel võtmetegur. Lähemalt videos.

Lisatud rapsi herbitsiidide efektiivsuse tabeli umbrohtude kohta ( LINK ).

Jälgige seda, mis tooted on lubatud kasutada sügisel, mis kevadel, mis tooted rüpsile. 


Tiiu Annuk & Mart Martis & Meelis Värnik
kevili logo